Üdvözöljük óvodánk weboldalán!

Énekverseny - 2022. 04. 27.

A tegnapi nap folyamán megrendezésre került óvodánk népdaléneklési versenye a Sárosdi Művelődési Házban. Egy szuper délelőtt áll mögöttünk, ugyanis nem csak óvodánk dalos pacsirtái mutatták meg milyen szépen tudnak énekelni, hanem a környező óvodákból is jöttek el kis versenyzők. Gratulálunk minden kisgyermeknek, aki részt vett ezen a fantasztikus délelőttön!

 

Kodály Zoltán zenei nevelési koncepciója ma a magyar zenei köznevelés alapját jelenti. A zenei nevelés elsősorban az érzelmeken keresztül hat az óvodás korú gyermekekre. Felkelti zenei érdeklődésüket, formálja a zenei ízlésüket, esztétikai fogékonyságukat, hiszen a gyermekdalok éneklése közben fejlődik hallásuk, ritmus érzékük és harmonikus mozgásuk.


„Aki zenével indul az életbe, bearanyozza minden későbbi tevékenységét, az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti sok bajon. A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza.” (Kodály Zoltán)

 

Házlinger Szilvia

tagintézmény-vezető

GALÉRIA